Svédmasszázs
Pehr Henrik Ling svéd vívómester nevéhez fűződik.
A svédmasszázs lehet frissítő, revitalizáló, izomlazító hatású. A svédmasszázs az alapja a gyógymasszázsnak, a sportmasszázsnak és a szegmentmasszázsnak!
A svédmasszázs hatása egyértelmű:
- Megnyugtatja és ellazítja a testet, lelket egyaránt
- Csökkenti a stresszt
- Oldja a görcsöket és a feszültséget
A svédmasszázs lehet egész testre kiterjedő, vagy részmasszázs.
Végezhetjük terápiás céllal egész testre kiterjedő általános masszázsként (1 órás kezelés), vagy részmasszázsként egyes testtájékon végzett célzott kezelésként pl. hátmasszázs( a kezelés időtartama 25-30 perc) amely akár napi rendszerességgel is igénybe vehető!
Kiegészítő kezelésként is lehet alkalmazni a passzív kimozgatást, melynek célja a mozgás terjedelmének megtartása, a beszűkült ízületek mozgásának oldása. A passzív mozgatást mindig a fájdalom határáig végezzük, bár néha a fájdalom nélküli kimozgatás nem kivitelezhető, ilyenkor mindig a beteg fájdalomtűrő képességét kell szem előtt tartani. Fontos hogy a fokozatosság elvét betartva dolgozzunk! Ízületi gyulladások során is sikeresen alkalmazható terápia. A passzív kimozgatást szükség esetén beleépítem a kezelésbe, amelyet a feltüntetett masszázs ára tartalmaz!
A svédmasszázs hatása
A svédmasszázs hatása az izomzatra főként az anyagcsere meggyorsításán alapszik, segíti a káros bomlástermékek mint pl. a tejsav eltávozását a szervezetből. Az oxigénnel és tápanyaggal ellátott izom jól működik. Azokat a kapillárisokat is bevonja a keringésbe melyek nyugalomba voltak.
Hatása elsősorban helyi hatás, amely közvetlenül befolyásolja a vénás és nyirokkeringést, valamint közvetetten hat az artériás keringésre és az izomtónusra. A masszázs mechanikai hatására értágulást vált ki amely a vérnyomás csökkenéséhez, a szív tehermentesítéséhez vezet.
A svédmasszázs javallatai (indikációi)
- Elsősorban az izomzat erejének, anyagcseréjének, rugalmasságának fokozására
- Mozgásszervi betegségek kezelésére
- Degeneratív elváltozások kezelése
- Fájdalamas myalgiák kezelésére
- Ödémák felszívódásának kezelésére
- Vérkeringési zavarokban
- Reumás betegségek: E betegségeknél fellépő fájdalom és a szöveti elváltozások jól befolyásolhatók masszírozással. Nagy izületek artrózisánál gyakran csak a masszírozással érünk el hosszabb távú fájdalomcsillapítást.
- Belgyógyászati betegség: A masszírozás hatására élénkülő perifériás keringés tehermentesíti a szívet. Hipertónia esetén a görcsösen feszült izomrészek fellazításával a mechanikai inger hatására kitágulnak a perifériás arteriolák, így csökken a vérnyomás, megszűnik a fejfájás….
A masszázs ellenjavallatai (kontraindikációi):
- Lázas állapot
- Legyengült, leromlott egészségi állapot
- Tüdő, mellhártya heveny megbetegedése (TBC)
- Vérzékenységben szenvedő beteg
- Menstruáció esetén óvatosan (deréktájon, hason nem)
- Heveny gyulladási folyamatok
A masszázs közvetett és közvetlen hatással van a bőrre, kötőszövetre, izomzatra, az anyagcsere folyamatokra, a vér-és nyirokkeringésre, sőt az idegrendszerre is! Mindenképpen számos pozitív hatása van a szervezetünkre. A svédmasszázs célja: a fájdalom megszakítása, a szövetek keringésének javítása, a szöveti anyagcsere fokozása, az izomtónus normalizálása, a szervezet általános állapotának javítása.
« Svédmasszázs ára
« Masszázs szolgáltatásokhoz vissza